mobil menu
ara

SEO Danışmanlığı Nedir?

icon tarih 27/06/2019    icon okuma 5737    icon okuma Tanıtım
SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO Çalışması Nedir?

İnternet oldukça büyük bir mecradır. Birbirinden farklı pek çok web sitesi bu mecrada öne çıkmak için kıyasıya bir yarış içerisindedir. İnternet kullanıcıları merak ettikleri bir konuyu, arama motoru yardımıyla ararlar. Arama motoru, kullanıcıyı konu hakkında en doğru ve güncel bilgiler içeren web sitelerine yönlendirir. Arama motoru sonuçları, en iyi ve kaliteli başta olmak üzere sıralar. Buna göre, bir web sitesi için en temel amaç, arama motoru sonuçlarında, ilk sıralarda çıkmaktır. Bunu sağlamak için bazı profesyonel işlemler yapılır. İngilizce, Search Engine Optimization denilen ve kısaca SEO olarak ifade edilen bu işlem, web sitesinin arama motoru ile dost olmasını sağlamaya yönelik işlemlerin tümünü kapsar ve bir zamana yayılır.

SEO Çalışması Kısımları?

Web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alması ve daha fazla takipçiye ulaşması adına yapılan SEO çalışmaları başlıca iki aşamadan oluşur. Bunlar; site içi SEO çalışması ve site dışı SEO çalışmasıdır. SEO çalışması, oldukça kapsamlı ve zaman alan bir çalışmasıdır. Ayrıca, arama motorları algoritmalarını sürekli güncellediği için, başarılı bir SEO çalışması için bu güncellemeleri yakından takip etmek gereklidir. Bu nedenle profesyonel SEO ajansları, arama motoru optimizasyonu yaparken her türlü güncellemeyi yakından takip ederek en iyi sonuçlara ulaşırlar.

İlginizi çekebilir: SEO çalışması fiyatları nasıl belirlenir ?

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışması, anahtar kelime analiziyle başlar. Bundan sonra SEO uyumlu içerik konusunda çalışmalar yapılır. H1 ve H2 taglarının kullanımı önemlidir. Ayrıca başlıklarda anahtar kelime ve türevlerinin kullanılması gereklidir. Sitenin, kategorileri, etiketleri ve özet kısmı SEO ile dost hale getirilir. Bunların yanı sıra, profesyonel SEO ajansı müşterisi adına rakip analizi yapıyor, yine müşterisi adına sosyal medya yönetimini de üstleniyor.
güvenli firma

Güvenilir Firma

Her türlü hizmet alımında karşınızdakine güven duymak isteriz. Kurumsal ve güvenilir bir firma da; sabit bir adres, ulaşılabilir telefon ve kurumsal bir web sayfası önemlidir.

Ücretsiz firma rehberi

Firma rehberlerine kayıt yaptırmak internette adres, telefon gibi bilgileriniz duyulmasını sağlar. İnternet de firmanız, kurum veya markanız ile ilgili yapılan aramalarda gözükme olasılığınız yükselir. Genel de ücretsiz sunulan rehberlik hizmetlerinde backlink (geri bağlantı) verilmez. Bunun için sizin bunu talep etmeniz gereklidir. Varsa ücretini ödeyerek sayfadan sizin kendi web sayfanız için backlink alabilrisiniz. Özellikle ilgili anahtar kelimelerinde alınna bağlantı linkleri çok değerlidir ve google için bir inyal niteliğindedir. Size verilen baklink kalitesi ve sayısına göre değeriniz artar. Buda sizi arama motorlarında üst sıraya yükseltecek olan kriterlerden biridir.
güvenilir firma "Güvenilir Firmalar" sayfası, bilgi sunmak amaçlı sürdürülmektedir. Sayfa içerisinde yer alan kayıtlı firmalar ile hiç bir bağlantısı yoktur. Bilgi sunma politikamız içerisinde belirlediğimiz kriterlere göre kurumsal bir kimliğe sahip her firma güvenilir firmalar sayfamızda yer alabilir. Firmalar ile ilgili oluşabilecek hiç bir işlemden kurumumuz sorumlu tutulamaz.

2020 © Tüm hakları saklıdır. Gizlilik bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.